Wyrok w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym zapadł w kwietniu 2011 roku. Oddalał on skargę Związku Pokera Sportowego na decyzję ministra finansów, która stwierdzała, że poker w wersji TEXAS HOLD’EM jest grą losową i rozgrywać ją można tylko w kasynie. Wraz z wejściem w życie nowelizacji zlikwidowana została więc turnieje pokera sportowego. NSA 14 czerwca 2013 r. przesunął termin rozpatrzenia sprawy z powodu nie zawiadomienia o rozprawie jednego z uczestników – prezesa Polskiego Związku Pokera, którym jest piosenkarz Michał Wiśniewski.
Ustawa w art. 2 ust. 1 pkt 5 wyraźnie wskazuje, że grą losową jest każda gra, która łącznie spełnia następujące przesłanki: jest grą o wygrane pieniężne lub rzeczowe, wynik gry w szczególności zależy od przypadku, warunki gry określa regulamin, także  jest grą w karty enumeratywnie wymienioną w ustawie tj.: poker, baccarat, blackjack.

Sytuacja w Polsce
Zdaniem prezesa Związku Pokera Sportowego Pawła Abramczyka zakaz gry w pokera poza kasynami jest absurdalny. Obecnie w pokera można grać na zasadzie człowiek przeciw kasynu, a nie człowiek kontra człowiek. Dlatego dla amatorów polskiego pokera Słowacy, Łotysze i Niemcy organizują turnieje w miastach przy granicy z Polską. Przed wprowadzeniem zakazu w turniejach pokera brało udział 28 tys. zawodników, z czego 93 proc. legitymowało się wykształceniem technicznym i ekonomicznym, a 2 proc. miało wykształcenie prawnicze, 1 proc. - sportowe, a reszta to humaniści.

Elementy hazardu
Poker sportowy w wersji TEXAS HOLD’EM to ciągle „poker”. Sama modyfikacja nazwy gry nie ma wpływu w zakresie zakwalifikowania jej jako gry losowej. Jak wskazał w wyroku z 5 lipca 2007 r. (sygn. II GSK 87/07) Naczelny Sąd Administracyjny każda gra o wygrane pieniężne lub rzeczowe i określona regulaminem, a wymieniona wprost w art. 2 ustawy z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 r. Nr 4, poz. 27 ze zm.), jest grą losową. Nie jest to jednak katalog zamknięty, bowiem uprawniony organ może decyzją rozstrzygnąć, że także gra spoza zawartego w art. 2 ust. 1 katalogu jest taką grą, jeżeli spełnia określone warunki.
Ponadto jak zaznacza adwokat Wojciech Grondys w grze tej występuje element losowości. Jest jednak nieporównanie mniejszy niż w przypadku klasycznego pokera co nie zmienia faktu, iż taka losowość występować będzie zawsze. Powstaje pytanie w jakim stopniu element losowy decyduje o wyniku rozgrywki. Praktyka rozgrywek pokerowych wskazuje, że losowość odgrywa bardzo znaczną rolę. Bardzo często zdarza się tak, że gracze decydują się na zagrania all in (stawiają wszystkie żetony) jeszcze przed sprawdzeniem własnych kart – wyjaśnia adwokat Wojciech Grondys.