Jak zapowiedział, prywatne akty oskarżenia w sprawach zniesławień i znieważeń oraz pozwy o ochronę dóbr osobistych zostaną skierowane m.in. wobec dziennikarzy Onetu, "Gazety Wyborczej", "Faktu" i portalu Oko Press, a także wobec mec. Romana Giertycha, w związku z jednym z jego wpisów na portalu społecznościowym.

Czytaj: Hejt przeciw sędziom - dymisja wiceministra Piebiaka>>

Chodzi o artykuły publikowanych w minionym tygodniu przez Onet.p, których niektóre wątki były rowijane przez inne media. Wynikało z nich, że wiceszef MS Łukasz Piebiak utrzymywał w mediach społecznościowych kontakt z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Miało się to odbywać za wiedzą wiceministra. Po tych doniesieniach Piebiak podał się do dymisji, a dwaj wymieniani w publikacjach sędziowie zostali odwołani z delegacji do MS i do sądu apelacyjnego. 

Czytaj: Kolejny sędzia związany hejtem wobec kolegów odwołany>>

- Być może mamy do czynienia z jednym z największych i najbardziej kosztownych błędów w historii sztuki dziennikarstwa - powiedział adwokat Lewandowski podczas konferencji prasowej zorganizowanej w swojej kancelarii.