Jak stwierdzają autorzy w wydanej właśnie książce Prawo restrukturyzacyjne Restructuring law, w zależności od natury i skali problemów przedsiębiorcy mają do dyspozycji cztery typy postępowań restrukturyzacyjnych: postępowanie o zatwierdzenie układu, przyspieszone postępowanie układowe, postępowanie układowe i postępowanie sanacyjne.
- W nowej ustawie postępowania restrukturyzacyjne zostały odseparowane od postępowania upadłościowego, które w razie kolizji wniosków upadłościowych i restrukturyzacyjnych może
toczyć się tylko w przypadku niepowodzenia restrukturyzacji. Nowe prawo skierowane jest do dłużników, ale zawiera rozwiązania korzystne również dla wierzycieli, zapewniając im realny wpływ na przebieg postępowań oraz prawo do inicjowania postępowania sanacyjnego, które zakłada najdalej idącą restrukturyzację przedsiębiorstwa z wykorzystaniem elementów właściwych dla postępowania upadłościowego – czytamy we wstępie do publikacji.
Jak podkreśla wydawca, książka zawiera tłumaczenie ustawy Prawo restrukturyzacyjne z języka polskiego na język angielski. Prawo restrukturyzacyjne, które weszło w życie 1 stycznia 2016 roku, jest innowacyjnym aktem prawnym, który wprowadza całkowicie nowe instrumenty zmierzające do restrukturyzacji zadłużonych przedsiębiorstw i zapobieżenia ich upadłości. Stanowi ono istotną część reformy polskiego ustawodawstwa insolwencyjnego, w ramach której odrębnie od postępowania upadłościowego wprowadzono cztery postępowania restrukturyzacyjne. Niniejsze tłumaczenie stanowi wartościowe źródło informacji dla prawników praktykujących w obszarze prawa upadłościowego i prawa restrukturyzacyjnego, jak również dla przedsiębiorstw międzynarodowych i inwestorów zagranicznych działających na polskim rynku.
Więcej o publikacji>>