W sprawie wszczęte zostało śledztwo przez prokuraturę, policja szuka świadków zdarzenia. Sytuacją są wstrząśnięci komornicy. Podkreślają, że to jeden z najczarniejszych dni w ich historii.

- Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie prok. Agnieszka Kępka powiedziała, że śledztwo wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Łukowie prowadzone jest w kierunku zabójstwa 44-letniej komornik i usiłowania zabójstwa 32-letniego pracownika kancelarii komorniczej.

- Pragnę zapewnić, że prokuratura dołoży wszelkich starań, by surowo ukarać winnego zabójstwa łukowskiej komornik - zapewnił minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. - Rodzinie i bliskim zamordowanej pani komornik w Łukowie składam wyrazy najgłębszego współczucia. Pragnę zapewnić, że prokuratura dołoży wszelkich starań, by surowo ukarać winnego tej zbrodni - napisał w sobotę rano na Twitterze.

 

 

Komornik zaatakowana w swojej kancelarii

Jak poinformował media nadkom. Andrzej Fijołek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie do ataku doszło w piątek przed godziną 13. Wtedy to, do jednej z kancelarii komorniczych w Łukowie wszedł 42-letni mieszkaniec powiatu i zaatakował nożem dwie osoby: 44-letnią komornik i pracownika kancelarii.

Na miejsce przyjechali policjanci, ponieważ mężczyzna był agresywny użyli wobec niego broni palnej. Z raną okolic brzucha przetransportowano go do szpitala. Komornik również trafiła do szpitala, tam przeszła operację. Niestety jej życia nie udało się uratować. W szpitalu jest także pracownik kancelarii. Napastnikowi grozi dożywocie.

Co ważne, mężczyzna miał wcześniej wejść do innej kancelarii komorniczej w tym samym budynku, gdzie znieważył i opluł jej pracownika.

Czytaj w LEX: Zabójstwo pod wpływem silnego wzburzenia >>>

Czytaj w LEX: Kwalifikacja prawna zdarzeń polegających na zadaniu pokrzywdzonemu ciosu nożem >>>

Czytaj w LEX: Sądowo-prokuratorska praktyka ścigania karnego przestępstwa zabójstwa >>>