Kompleks Mennica Legacy Tower powstaje przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie, a realizują go wspólnie Golub GetHouse oraz Mennica Polska.

Transakcję prowadziła Magdalena Życzkowska-Jóźwiak, partner lokalny, wspierana przez Agnieszkę Gul-Czajkowską, associate oraz Karola Lewandowskiego, associate. - Jesteśmy niezwykle zadowoleni, iż mogliśmy reprezentować Golub GetHouse przy tej prestiżowej i unikalnej na polskim rynku biurowym transakcji, nie tylko ze względu na wolumen transakcji, ale także z uwagi na niezwykle oryginalną formułę powierzchni biurowych oferowaną przez WeWork, doskonale wpisującą się w nowoczesne przestrzenie Kompleksu Mennica Legacy Tower - powiedziała Magdalena Życzkowska-Jóźwiak.
- Obserwujemy wzrost znaczenia przestrzeni do pracy wspólnej na polskim rynku biurowym i ogromnie cieszy nas możliwość udziału Greenberg Traurig w tego typu innowacyjnych projektach - dodała Jolanta Nowakowska-Zimoch, partner w Greenberg Traurig i szef Praktyki Nieruchomości w Polsce.

Kompleks Mennica Legacy Tower składający się z 140-metrowej wieży Mennica Legacy Tower oraz sąsiadującego z nią 43-metrowego Budynku Zachodniego, będzie miał łączną powierzchnię najmu wynoszącą 65.630 mkw. Za projekt architektoniczny kompleksu biurowego odpowiada renomowana pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein.

Golub GetHouse to firma deweloperska i inwestycyjna posiadająca ponad 55 lat doświadczenia na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i Europie. W Polsce firma zrealizowała do tej pory budynki biurowe takie jak: Warsaw Financial Center, International Business Center Warsaw Corporate Center oraz PRIME Corporate Center – główna siedziba banku Raiffeisen Polbank.

WeWork to międzynarodowy dostawca przestrzeni i usług wspierających współpracę, który obecnie zatrudnia ponad 5000 pracowników na całym świecie, a do jej klientów należą zarówno przedsiębiorstwa dopiero rozpoczynające działalność, jak i duże korporacje – w tym m.in. IBM i HSBC. Aktualnie do sieci WeWork należy ok. 253 tys. członków, którzy korzystają z ponad 280 biur zlokalizowanych na całym świecie.