Grupa VSB - zatrudniająca ok. 300 osób w 19 lokalizacjach - była zaangażowana od 1996 r. w powstanie ponad 600 elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych, z zainstalowaną mocą ok. 900 MW i o wartości inwestycji na poziomie 1,3 mld EUR.  Z kolei Partners Group zarządza aktywami o wartości ok. 94 mld USD na rynku private equity, nieruchomościowym oraz infrastrukturalnym.

 


Przy przejęciu doradzało 40 prawników

 Przy przejęciu doradzał międzynarodowy zespół CMS złożony z ponad 40 prawników z Polski, Niemiec, Francji oraz Luksemburga. Pracami przy polskich aspektach transakcji kierował Łukasz Szatkowski, partner w warszawskiej praktyce energetyki i projektów infrastrukturalnych, zarządzając zespołem w składzie: Mikołaj Markiewicz, starszy prawnik, Anis Ben Amer, associate, Wojciech Szopiński, associate oraz Patrycja Styczyńska i Paweł Ura, prawnicy z praktyki energetyczno-infrastrukturalnej.

Ponadto w skład polskiego zespołu pracującego przy nabyciu VSB weszli prawnicy transakcyjni: Rafal Burda, starszy prawnik, Jakub Rykowski, prawnik oraz Mateusz Mazur, prawnik, a także Konrad Leszko z zespołu bankowości.  Prace międzynarodowego zespołu CMS koordynowali partnerzy z CMS z Niemiec: dr Holger Kraft oraz dr Eckart Gottschalk.

Czytaj: Adwokatura przygotowuje się do obligatoryjnego informowania o mediacji>>

CMS jest międzynarodową kancelarią prawniczą świadczącą usługi doradztwa prawnego i podatkowego na rzecz przedsiębiorstw, instytucji finansowych oraz organów administracji. Jesteśmy jedną z największych i najbardziej doświadczonych międzynarodowych kancelarii w Polsce – działamy na polskim rynku od ponad 20 lat.