- Sam Jarosław Grzesiak, jak i kancelaria Greenberg Traurig towarzyszą mi od wielu lat, doradzając zarówno mi, jak i spółkom z mojej Grupy w wielu inwestycjach i transakcjach. Jarosław zna bardzo dobrze moją Grupę i cieszę się, że zgodził się dołączyć do mnie i będzie ze mną bezpośrednio współpracował, zajmując się między innymi kwestiami związanymi z obszarem nadzoru właścicielskiego – powiedział Zygmunt Solorz.

 

W marcu prestiżowe wyróżnienie

Warto przypomnieć, że mecenas wraz z kancelarią został w marcu wyróżniony w rankingu Chambers Europe 2021, opublikowanym przez Chambers and Partners. Greenberg Traurig przyznano kategorię Band 1 w czterech kategoriach: w zakresie fuzji i przejęć, rynków kapitałowych (capital markets equity), nieruchomości oraz private equity. Z kolei Jarosław Grzesiak został wyróżniony tytułem „Eminent Practitioner” w trzech kategoriach: fuzji i przejęć, rynków kapitałowych oraz private equity.  

Kancelaria Greenberg Traurig brała m.in. udział w wejściu Cyfrowego Polsatu i ZE PAK na GPW w Warszawie, w transakcji nabycia Telewizji Polsat przez Cyfrowy Polsat, zakupu Polkomtelu – operatora sieci Plus, a także Netii, Eleven Sports, kanałów telewizyjnych od ZPR, akcji Asseco Poland, Grupy Interia czy wreszcie ostatniej dużej transakcji sprzedaży udziałów spółki infrastrukturalnej Polkomtel Infrastruktura na rzecz Cellnex Telecom. Greenberg Traurig doradzał również Grupie Cyfrowy Polsat przy zawarciu z konsorcjum ponad dwudziestu polskich i zagranicznych instytucji finansowych umów kredytów obejmujących kredyty terminowe w wysokości do 11,5 mld PLN oraz kredyty odnawialne w wysokości do 1 mld PLN. Jest to wciąż największy jak dotychczas kredyt korporacyjny w polskiej walucie.

Jak poinformowano, mecenas Grzesiak "pozostanie w bliskich relacjach z kancelarią, którą założył i doprowadził do jej obecnej czołowej pozycji rynkowej, a także z zespołem, który przez ten czas zbudował". - Będzie nadal wspierał kancelarię i stanowił o jej renomie - dodano.