Uzyskane finansowanie ma być wykorzystane na rozbudowę największej farmy wiatrowej w Polsce o dodatkowe 37,4 MW (projekt Wieliszewo). Po zakończeniu budowy łączna moc elektrowni Potęgowo wyniesie 256,9 MW.

Jak poinformowała kancelaria, zakres prac prawników Dentons obejmował przygotowanie, negocjacje i udział w podpisaniu dokumentów finansowania, a także przeprowadzenie badania prawnego (due diligence) projektu oraz zapewnienie wsparcia w zakresie regulacji dotyczących energetyki odnawialnej. Prawnicy z zagranicznych biur Dentons wspierali transakcję w zakresie luksemburskich, angielskich oraz izraelskich aspektów finansowania, w tym wydawania zagranicznych opinii prawnych.

- Jesteśmy zaszczyceni, że mieliśmy okazję służyć naszym doświadczeniem w zakresie finansowania projektów OZE i ponownie doradzać przy tej prestiżowej i unikalnej inwestycji. Ze szczególnym zaangażowaniem i przyjemnością wspieramy inwestorów i instytucje finansujące, które podejmują się wdrażania projektów mających na celu redukcję emisji CO2 w Polsce i innych krajach Europy - powiedział Piotr Nerwiński, partner w Zespole Bankowości i Finansów warszawskiego biura Dentons, nadzorujący i prowadzący transakcję.

- Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą podróż, której celem jest zbudowanie największej farmy wiatrowej w Polsce. Ta rozbudowa to kolejny kamień milowy na ścieżce naszych ambitnych planów dotyczących polskiego sektora energetyki odnawialnej, osiągnięty z wykorzystaniem sprawdzonej technologii i przy udziale godnych zaufania partnerów - dodał Tomer Eizenberg, CEO Mashav Energia.

Piotr Nerwiński w prowadzeniu projektu był wspierany przez Justynę Jamroży (senior associate) oraz Martę Borowską (associate) z Zespołu Bankowości i Finansów. W kwestiach projektowych i regulacyjnych doradzali Agnieszka Kulińska (partner), Michał Motylewski (managing counsel) oraz Lena Boczkaja (associate) z Zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych.