Kolejny Ogólnopolski Zjazd Dziekanów Uniwersyteckich Wydziałów Prawa i Administracji odbył się w Lublinie w dniach 10 – 13 września br. Gospodarzem był Uniwersytet im. Marii Curie-Skłodowskiej.
W wystąpieniach uczestników i w dyskusji mówiono także o kryteriach oceny pracowników naukowo-dydaktycznych w naukach prawnych, doświadczeniach i perspektywach parametryzacji, studiach, przyszłości studiów administracyjnych, a także o działalności Rzecznika Praw Studenta”.
O zmianach w prawie dotyczącym szkolnictwa wyższego mówił prof. dr hab. Hubert Izdebski, sekretarz Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, który jest autorem dwóch komentarzy książkowych z zakresu  tej tematyki.
W części poświęconej publikacjom prawniczym prezes zarządu wydawnictwa Wolters Kluwer Włodzimierz Albin zaprezentował ofertę tej oficyny.
W swoim wystąpieniu poinformował m.oin. o połączeniu Wolters Kluwer i LexisNexis. Powiedział, że jest to skutkiem porozumienia pomiędzy Wolters Kluwer N.V. z siedzibą w Holandii i właścicielem firmy LexisNexis.  - Celem przedsięwzięcia jest lepsze dostosowanie oferty obu firm do potrzeb rynku oraz usprawnienie działalności biznesowej. Zgodnie z nim Wolters Kluwer SA przejmuje prawniczą część działalności wydawniczej LexisNexis w Polsce, natomiast Reed Elsevier przejmuje część działalności Wolters Kluwer w Kanadzie - mówił. Prezes potwierdził, że Wolters Kluwer SA oraz LexisNexis Polska sp. z o.o. do momentu prawnego połączenia obu spółek, na polskim rynku będą funkcjonować  dwa odrębne podmioty, tj., należące do Wolters Kluwer. Wyraził  też opinię, że fuzja będzie sprzyjała tworzeniu i opracowywaniu publikacji  bardziej zróżnicowanych i innowacyjnych.
Włodzimierz Albin, jako szef WK i prezes Polskiej Izby Książki, odniósł się również do  koncepcji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zawartej  w„Planie wdrożenia otwartego dostępu do treści naukowych będących rezultatem badań finansowanych ze środków publicznych“. Uznał, że idea przedsięwzięcia z pewnością będzie niosła wiele korzyści. Podkreślił, że pomysł powinien być poddany szerokiej dyskusji, bo należy uwzględnić różne aspekty takich działań. Jednym z nich będzie znaczące ograniczenie wydawania monografii przez wszystkie wydawnictwa, także te uczelniane. Postawił też pytanie, czy uczelnie są na to przygotowane.
Włodzimierz Albin, kończąc swoją wypowiedź, zapewnił, że jako  prezes największego wydawnictwa prawniczego w Polsce deklaruje poparcie dla działań  promujących kulturę prawną. Stwierdził, że obserwując rynki  w Europie, czy USA, gdzie prawnicy mają ścisłe specjalizacje i wykonują zupełnie nowe zawody, może postawić tezę, że w Polsce  jest  jeszcze wiele do zrobienia.
Stwierdził, że wydawnictwo Wolters Kluwer postanowiło wnieść swój wkład w obszar domeny społecznej.  - Włączyliśmy się w promowanie profesjonalnie opracowanej informacji prawnej, udostępniając nasze zasoby – powiedział. -Taka była idea udostępnienia portalu prawo.pl. - dodał Włodzimierz Albin.