Zlokalizowana w pomorskim Zwartowie inwestycja obejmie budowę elektrowni fotowoltaicznej o zainstalowanej mocy 203 MW, która to instalacja wygrała aukcję na wsparcie dla OZE z grudnia 2020. Start budowy zaplanowany jest na pierwszy kwartał 2021, a jej ukończenie przewidziane jest na 2026 rok, chociaż pierwsza energia popłynie z niej do odbiorców już w Q1 2022. W ciągu roku farma wytworzy ok. 230 GWh zielonej energii. Wartość inwestycji to 200 milionów euro.

Czytaj: Innowacje, specjalizacja, klienci - kancelarie tak widzą szansę na przetrwanie po COVID-19>>
 

Inwestycja szansą na dalsze projekty

Łukasz Jankowski, szef wsparcia dla sektora energetycznego w DLA Piper podkreśla, że budowa największej farmy fotowoltaicznej w Europie Środkowo-Wschodniej pokazuje potencjał polskiego rynku. 

- Zakładam, że następne lata przyniosą więcej projektów tej skali. Tym bardziej doceniamy rolę Respect Energy jako lidera. Kształtujemy przyszłość rynku wytwarzania energii elektrycznej i robimy to z rozmachem - dodaje. 

 

Zespół DLA Piper jest prowadzony przez Łukasza Jankowskiego, szefa wsparcia dla sektora energetycznego przy wsparciu Klaudii Lorent (associate) i Mateusza Koszela (associate).

Respect Energy S.A. jest jednym z największych niezależnych podmiotów na krajowym rynku energii elektrycznej. Spółka zajmuje się zarządzaniem energią elektryczną pochodzącą tylko z odnawialnych źródeł energii, oferując swoim klientom wyłącznie w 100 proc. zieloną energię. Współpracuje z grupą 400 wytwórców energii elektrycznej w Polsce.