Deregulacja wyeliminuje urbanistów
Druga transza deregulacji zawodów szczególnie mocno dotknie urbanistów, architektów oraz inżynierów budowlanych. Samorządy urbanistów uważają, że ustawa faktycznie likwiduje zawód, zamiast ułatwiać do niego dostęp.
Zdaniem urbanistów ucierpi na tym interes społeczny, ponieważ pogorszy się jakość planów zagospodarowania przestrzennego. Dlatego branża chce zbadania zgodności ustawy z Konstytucją. Szykuje w tej sprawie wniosek do Trybunału. Więcej>>>
Czytaj także: Hubert Izdebski: prawo nie sprzyja ładnej architekturze>>>
Autor:






