Dr Arwid Mednis jest radcą prawnym, specjalizującym się w prawie nowych technologii,  w szczególności w prawie ochrony danych osobowych i prawie telekomunikacyjnym. Jednocześnie pracuje również na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ostatnio pracował w PwC Legal.  - Dołączyłem do zespołu Anny i Marcina, ponieważ mamy podobne doświadczenia zawodowe i przemyślenia na temat biznesu - mówi dr Arwid Mednis. - Po latach pracy w korporacjach i dużych kancelariach zapragnęliśmy wszyscy większej niezależności. Ale większa swoboda, to większa odpowiedzialność, która wymusza jak najlepsze zrozumienie potrzeb klienta. Zdajemy sobie  również sprawę, że klient potrzebuje nie tylko wysokiej jakości doradztwa, ale i szerszego zrozumienia jego spraw. Mamy zespół, który jest w stanie to zapewnić. – dodaje dr Arwid Mednis.

 

Adwokat Anna Kobylańska przed założeniem własnej kancelarii, przez kilkanaście lat prowadziła praktyki Prawa Ochrony Własności Intelektualnej, Nowych Technologii i Danych Osobowych w międzynarodowych firmach prawniczych. Radca prawny Marcin Lewoszewski  zanim dołączył do jej kancelarii, przez ponad siedem lat współpracował w ramach zespołu TMT z jedną z wiodących międzynarodowych kancelarii prawniczych z siedzibą w Warszawie. Wcześniej, przez dwa lata, pracował w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO).

Kancelaria koncentruje się m.in. na doradztwie dla globalnych liderów technologicznych, uczestniczy w wyszukiwaniu precedensowych rozwiązań prawnych, szczególnie w zakresie zarządzania danymi osobowymi i ochroną własności intelektualnej. Wspólnicy kancelarii biorą też udział w pracach międzynarodowych organizacji zajmujących się ochroną danych osobowych i własności intelektualnej (m.in. IAPP, INTA), a także w pracach związanych z legislacją dotyczącą nowych technologii.

- Tworzymy miejsce, w którym klienci znajdą rzetelne wsparcie. Poziom skomplikowania nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych, własności intelektualnej i prawa telekomunikacyjnego wymaga nie tylko pogłębionej analizy, ale także specjalizacji w określonych branżach biznesu – komentuje Anna Kobylańska. Macin Lewoszewski dodaje, że obecnie kancelaria pracuje przy najbardziej skomplikowanych problemach prawnych wynikających z RODO, od których często zależy dalsze funkcjonowanie biznesu.