O prognozach dla polskiej gospodarki, na podstawie wyników badań zrealizowanych w ramach projektu Instrument Szybkiego Reagowania oraz możliwościach ich wykorzystywania, dyskutować będą ekonomiści i przedsiębiorcy.

Wystąpienie otwierające debatę poprowadzi dr Stanisław Kluza, były minister i wiceminister finansów, twórca i były przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego oraz Michał Bonin, koordynator projektu ISR po stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Część I: 14.00 -15.15
Jak polscy przedsiębiorcy mogą interpretować prognozy? Jak przełożą się one na codzienne funkcjonowanie firm? Czy 2014 r. przyniesie stabilne ożywienie? Jakie branże i regiony będą w największym stopniu zagrożone upadłością?

Wystąpienie otwierające pierwszą część debaty poprowadzą: dr Piotr Boguszewski, dr hab. Jarosław Kaczmarek, dr Konrad Kolegowicz, Ryszard Sułkowski

Część II: 15.15-16.00
Druga część spotkania poświęcona będzie możliwości praktycznego wykorzystania danych i analiz prezentowanych w raportach ISR przez przedsiębiorców. Na czym powinna polegać wczesna identyfikacja zagrożeń, która pozwoliłaby na zmniejszenie kosztów społecznych związanych z upadłościami przedsiębiorstw? W jakim momencie i przez kogo powinny być uruchamiane działania pomocowe? W jakim stopniu wykorzystanie Systemów Wczesnego Ostrzegania może pomóc w restrukturyzacji rozwojowej przedsiębiorstw i przeciwdziałaniu ich upadłości?

Wystąpienie otwierające drugą część debaty poprowadzą: dr Tomasz Geodecki, Rafał Sułkowski

Katowice – 12 maja 2014, Hotel Best Western - godz.14.00,
Kraków – 13 maja 2014, Hotel Campanile – godz. 14.00,
Poznań – 15 maja 2014, Hotel Campanile – godz. 14.00,

Debaty odbędą się w godzinach. 14.00-16.00.
Udział w debacie jest bezpłatny. Zapraszamy do udziału.
Niezbędne jest potwierdzenie uczestnictwa www.liderksiegowosci.pl/debaty

Monitoring zmiany gospodarczej prowadzony jest od 2010 r. przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i zespół Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej (UEK) pod kierownictwem prof. Jerzego Hausnera, w oparciu o opracowany na potrzeby projektu Instrument Szybkiego Reagowania model prognostyczny. Projekt ISR jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt ISR jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.