Jak zapowiada Ministerstwo Finansów, po sukcesie pierwszego cyklu webinarów dotyczących podatkowych rozwiązań Polskiego Ładu, resort wraca z ofertą kolejnego cyklu spotkań z biznesem. Tym razem oferta skierowana jest do branży doradczej, księgowych, stowarzyszeń i związków przedsiębiorców, zainteresowanych konkretnym pakietem rozwiązań podatkowych. Webinary poprowadzą eksperci Ministerstwa Finansów.

- Zachęcam do spotkania się z nami wszystkie osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat przepisów, które wejdą w życie na początku przyszłego roku. Szczególnie zapraszam organizacje zainteresowane współpracą z Ministerstwem Finansów przy organizacji szkoleń dla swoich członków. Nasza oferta zostanie dostosowana do indywidualnych potrzeb podmiotów, które będą chciały przedyskutować z nami praktyczne zastosowanie nowych rozwiązań podatkowych. To nasza propozycja dla przedsiębiorców, księgowych, osób które na co dzień dbają o finanse firm - zachęca wiceminister finansów Jan Sarnowski.

 

Eksperci ministerstwa opowiedzą m.in. o nowych zachętach podatkowych, zmianach w obecnie obowiązujących ulgach i o działaniu uproszczonych form opodatkowania – estońskiego CIT i ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Szeroko omawiane będą także rozwiązania dedykowane firmom innowacyjnym (IP Box, B+R, ulgi na prototyp i robotyzację). Resort zachęca przy okazji także do zapoznania się z możliwościami odliczeń podatkowych, związanych z działalnością sponsoringową (np. wspieraniem nauki, kultury i sportu) oraz z korzyściami jakie może przynieść firmom rozwijającym się czy startup-om wsparcie funduszy venture capital oraz emisja akcji na giełdzie.

Kontakt w sprawie rejestracji

  • Rejestracja odbywa się przez formularz
  • Na zgłoszenia oraz propozycje tematów MF czeka do 27 października
  • Wszelkie pytania związane z webinarami prosimy kierować na adres: webinary@mf.gov.pl

 

Zobacz również: Od 1 listopada będą nowe zasady wystawiania faktur >>