Przepis ten stosuje się odpowiednio do osób zatrudnionych przez doradcę podatkowego. Z kolei art. 7 Zasad Etyki Zawodowej Doradców Podatkowych stanowi, że doradca podatkowy jest obowiązany w związku ze świadczeniem usług do zapewnienia przestrzegania tajemnicy przez osoby uczestniczące w świadczeniu tych usług.

Obowiązek zachowania tajemnicy obejmuje zatem wszystkie osoby zaangażowane w obsługę klienta kancelarii podatkowej. Doradca podatkowy powinien poinformować swoich pracowników na czym polega ten obowiązek, a także opracować i wdrożyć odpowiednie procedury służące jego realizacji. Mają one chronić dane w każdej postaci, w tym również elektronicznej, przed zniszczeniem, zmianą lub dostępem osób niepowołanych. W umowach zawieranych z pracownikami i osobami współdziałającymi z doradcą (umowach o pracę oraz cywilnoprawnych) warto uwzględnić zapisy odnoszące się do obowiązku zachowania tajemnicy, podobnie w regulaminach i innych dokumentach określających zasady funkcjonowania kancelarii.

Naruszenie obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej jest działaniem niezgodnym z ustawą o doradztwie podatkowym oraz kodeksem etycznym i pociąga za sobą odpowiedzialność dyscyplinarną doradcy podatkowego.