Regionalne oddziały stanowią doradcy podatkowi wykonujący czynności doradztwa podatkowego na ich terenie. Do zadań Oddziałów należy integracja środowiska zawodowego, ochrona interesów zawodowych doradców podatkowych, działalność informacyjna, szkoleniowa i wydawnicza, a także propagowanie zawodu i czuwanie nad przestrzeganiem zasad etyki zawodowej. W regionalnych oddziałach są powoływani przedstawiciele społeczni, którzy biorą udział w postępowaniach karnych lub karnych skarbowych prowadzonych przeciwko doradcom podatkowym. Regionalne oddziały Izby prowadzą też działalność rozjemczą i koordynują praktyki zawodowe.

W okresie pomiędzy Zgromadzeniami regionalne oddziały Izby wykonują swoją działalność poprzez Zarządy (wybierane na 4-letnią kadencję). Zarządy składające się z 5 do 15 członków przygotowują i zwołują Zgromadzenia i Walne Zgromadzenia, opracowują plany pracy i roczne plany finansowe oraz sprawozdania z ich wykonania. Uchwalają regulamin swojego działania i podejmują inne uchwały, które uznają za celowe dla swojego właściwego funkcjonowania.

Do zadań Zarządów należy także zarządzanie majątkiem i funduszami Oddziału Izby. Reprezentują Izbę wobec terenowych organów państwowych i samorządowych, instytucji, organizacji społecznych i gospodarczych i dokonują wyboru przedstawicieli społecznych. Zarządy mogą powoływać stałe i okresowe komisje doradcze i zespoły problemowe.

W regionach działają także zamiejscowe Oddziały Sądu Dyscyplinarnego. Należy do nich rozpatrywanie spraw z wniosku Rzecznika Dyscyplinarnego, pozostających we właściwości tego sądu, dotyczących doradców podatkowych należących do danego Regionalnego Oddziału Izby.

Podstawa prawna: Statut Krajowej Izby Doradców Podatkowych.