Deklarację taką szef rządu złożył podczas wizyty w zakładzie przetwórstwa owocowo-warzywnego Agros Nova w województwie łódzkim.

- To są pomysły na przyszłość, ale już teraz to, co obiecałem zostanie wdrożone - mianowicie zwiększenie obrotów firm, które będą mogły się rozliczać z fiskusem poprzez ryczałt. Ten ryczałt jest na różnym poziomie w zależności od branży - powiedział premier. Wyjaśnił, że wynosi od 2 proc., poprzez 3 proc. stawkę, 5 proc., 8,5 proc. - Są też branże, które są bardzo rentowne i wtedy ryczałt jest trochę wyższy - dodał.

Premier stwierdził, że ryczałt jest bardzo korzystny - wystarczy prowadzić księgę rejestru przychodów, księgę środków trwałych, nie trzeba składać wszystkich faktur kosztowych. - Zwiększamy ten pułap z 250 tys. euro, czyli powyżej miliona złotych obrotów rocznie, do już wkrótce miliona euro, a z zamiarem powiększenia tego do dwóch milionów euro - zapowiedział Morawiecki.
Jak podkreślił, to będzie ponad 9 mln złotych obrotów, co oznacza, że nowe rozwiązanie obejmie powyżej 90 proc. potencjalnych jego beneficjentów, którzy mogą być zainteresowani tego typu uproszczonym rozliczeniem.

Czytaj: Obowiązkowy split payment z podpisem prezydenta>>