Pomysł zmiany zasad wyliczania podatku bankowego został zgłoszony przez przedsiębiorców podczas zorganizowanego przez Ministerstwo Finansów spotkania z przedstawicielami spółek giełdowych. Odbyło się ono w czwartek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Celem był przedyskutowanie relacji między podatnikiem a administracją skarbową, a także wskazanie możliwości promowania i wspierania biznesu.

Zdaniem ministra, można się zastanawiać, czy nie należy zmienić podatku bankowego, tak żeby kredyty na inwestycje były łatwiejsze do uzyskania i tańsze. - Banki zgłosiły pomysł, żeby nie wliczać do podatku bankowego jego aktywów, które są przeznaczane na kredyty inwestycyjne. Taka propozycja została też zgłoszona przez przedsiębiorców - powiedział  Biznes minister Tadeusz Kościński.

- To pomysł bardzo ciekawy i interesujący. Trzeba popatrzeć na detale, zobaczyć, jakie to może przynieść efekty i pracować dalej. Jeśli to miałoby pomóc w rozwoju rynku, to należy o tym rozmawiać i być może dokonać zmian - dodał.

Czytaj także: Tylko rachunki firmowe są na białej liście podatników>>