Oferta zespołu HAS obejmuje szeroki zakres usług w obszarze doradztwa podatkowego i biznesowego, związanego z kwestiami pracowniczymi – od rozliczeń PIT i ZUS, poprzez kształtowanie polityki wynagrodzeń, budowanie programów motywacyjnych, PPK, aż po pomoc przy szeroko rozumianych zagadnieniach imigracyjnych oraz zarządzanie zmianą i procesami w organizacji przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Zobacz w LEX: Przechowywanie dokumentów w formie elektronicznej - szkolenie online >

Nowy zespół ds. cła i akcyzy powstał m.in. w odpowiedzi na szereg wyzwań związanych z obserwowaną zmianą łańcuchów dostaw, rosnącym znaczeniem Chin w handlu międzynarodowym oraz odłączeniem Wielkiej Brytanii od Unii Europejskiej.

- Zapowiadany w ostatnich miesiącach nowy ład podatkowy czy kwestie związane z pracą zdalną wymuszają na przedsiębiorcach odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Kształt Unii Europejskiej po Brexicie niesie ze sobą wyzwania w zakresie ceł, podobnie, jak wymiana handlowa z Chinami. Z kolei zmiana przepisów akcyzowych wymusza na firmach, które do tej pory nie miały do czynienia z tym obciążeniem, dostosowanie się do nowych regulacji. Tym bardziej, że akcyza ze swej natury rodzi istotne konsekwencje finansowe dla podatników. Zmieniające się otoczenie biznesowe oraz prawno-podatkowe stawia przed naszymi klientami nowe wyzwania. Jako CRIDO chcemy kompleksowo pomagać przedsiębiorcom w odpowiedzi na te wyzwania tak, by mogli oni bezpiecznie prowadzić swoje biznesy i dalej się rozwijać – komentuje Roman Namysłowski, partner zarządzający w CRIDO.

Czytaj w LEX: Zmiany w akcyzie w 2021 r. >

 

Razem z Michałem Wodnickim do zespołu PAS dołączyli: Rafał Frączyk, Agnieszka Piątek oraz Olga Senychak. Nowy zespół ds. cła i akcyzy tworzą: Agnieszka Kisielewska, Justyna Daniło oraz Jan Zimnicki.

Zespół doradztwa podatkowego w CRIDO liczy ponad 130 ekspertów, którzy doradzają klientom w zakresie CIT, VAT, TP, postępowań podatkowych, podatku od nieruchomości, cła i akcyzy oraz Human Advisory Services.

Zobacz również: 155 firm audytorskich do kontroli >>