Jak podało Ministerstwo Finansów w komunikacie, premier Mateusz Morawiecki od 2 marca br. przyjął rezygnację Piotra Walczaka z funkcji Szefa Krajowej Administracji Skarbowej i na wniosek ministra finansów powołał na to stanowisko Magdalenę Rzeczkowską.
- Po 23 latach postanowiłem, ze względów osobistych, zakończyć moją karierę związaną ze Służbą Celną i Krajową Administracją Skarbową. Praca w skarbowości wypełniła całe moje dotychczasowe zawodowe życie. Dziękuję pracownikom i funkcjonariuszom, z którymi w tym czasie miałem przyjemność pracować za wsparcie, cenne uwagi i wspólne doświadczenia – powiedział cytowany w komunikacie Piotr Walczak, ustępujący Szef KAS.
Dodał, że cieszy się, iż może oddać Krajową Administrację Skarbową w tak dobre i profesjonalne ręce. - Liczę, że będą Państwo wspierać moją następczynię, wspólnie rozwijając KAS – podkreślił Walczak.

 


- W imieniu własnym oraz pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, dziękuję nadinspektorowi Piotrowi Walczakowi, za wszystko, co zrobił dla KAS i całej polskiej skarbowości. Przyczynił się do rozwoju naszej administracji i Polski, dzięki odważnym działaniom podejmowanym w obszarze uszczelniania systemu podatkowego, ale i wsparcia legalnie działającego biznesu. Ten kierunek będę chciała kontynuować dążąc do tego, by KAS w coraz większym stopniu stawała się organizacją przyjazną podatnikom, wspierającą przedsiębiorców, skuteczną w budowaniu stabilnych finansów naszego kraju i zarazem atrakcyjną jako miejsce pracy i służby - powiedziała obejmując stanowisko Szefa KAS cytowana w komunikacie resortu Magdalena Rzeczkowska.

Nowa Szefowa Krajowej Administracji Skarbowej jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1998) oraz studiów podyplomowych w zakresie integracji europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim – Centrum Europejskie (2001). W latach 1998-2002 pracowała w Głównym Urzędzie Ceł, od 2002 r. pracuje w Ministerstwie Finansów, ostatnio na stanowisku dyrektora Departamentu Ceł.

Czytaj również: Skarbówka przyjmie wpłaty kartą