Celem wydarzenia, które odbędzie się 21-22 maja 2024 r. pod patronatem serwisu Prawo.pl i Przeglądu Podatkowego, jest dyskusja o najważniejszych zmianach podatkowych oraz ewentualnej reformie systemu. Zarejestrować na kongres można się tutaj.

Ze strony Ministerstwa Finansów udział w kongresie zapowiedzieli: Jakub Jankowski, zastępca dyrektora Departamentu Podatków Dochodowych, dr Tomasz Tratkiewicz, dyrektor Departament Podatku od Towarów i Usług, Monika Derejko-Kotowska, dyrektor Departamentu Podatków i Opłat Stanowiących Dochód Jednostek Samorządu Terytorialnego, Cezary Komorowski, naczelnik wydziału w Departamencie Podatku Akcyzowego i Podatku od Gier.

Wydarzenie otworzą Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan oraz Andrzej Nikończyk, przewodniczący Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.

Główne zagadnienia, jakie poruszą uczestnicy w tym roku, to:

  • Sprawozdawczość podatkowa - jak odciążyć biznes i czy wszystkie obowiązki sprawozdawcze są potrzebne;
  • Krajowy System e-Faktur – gdzie jesteśmy, co dalej z obowiązkowym e-fakturowaniem;
  • Czy czeka nas rewolucja w podatku od nieruchomości, czy potrzebujemy reformy;
  • Akcyza – jak zapewnić stabilne wpływy z podatku akcyzowego, współpraca biznesu i administracji skarbowej w walce z oszustwami.

Pierwszy dzień to stacjonarna konferencja w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie, drugi to warsztaty transmitowane online - zaplanowane są szkolenia i warsztaty online dedykowane przedsiębiorcom, księgowym i doradcom podatkowym. Udział w Kongresie Podatkowym jest bezpłatny. 

Czytaj również: KSeF od 1 lutego 2026 r. - Sejm przyjął ustawę >>