Jak podało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej na swojej stronie internetowej, Marlena Maląg, szefowa resortu, została wyznaczona przez premiera Mateusza Morawieckiego do przewodniczenia Radzie Dialogu Społecznego na kadencję 2020/2021. Zastąpi na tym stanowisku odwołanego z rządu w sierpniu 2021 r. Jarosława Gowina, ówczesnego wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii, który był też przewodniczącym Rady Dialogu Społecznego. 

Czytaj również: Jarosław Gowin już nie jest wicepremierem i ministrem>>
 

MRiPS przypomina, że Rada Dialogu Społecznego to forum trójstronnej współpracy, której zadaniem jest prowadzenie dialogu w celu zapewnienia warunków rozwoju społeczno-gospodarczego oraz zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki i spójności społecznej. RDS ma działać na rzecz realizacji zasady partycypacji i solidarności społecznej w zakresie stosunków zatrudnienia.

W skład Rady wchodzą przedstawiciele reprezentatywnych organizacji związkowych, reprezentatywnych organizacji pracodawców oraz przedstawiciele strony rządowej – członkowie Rady Ministrów wskazani przez Prezesa Rady Ministrów.