Zdecydowana większość ankietowanych przedsiębiorców (80 proc.) zgadza się ze stwierdzeniem, że pracodawca powinien mieć dostęp do informacji, ilu pracowników jego firmy zostało zaczepionych, a 20 proc. pracodawców jest temu przeciwna.

O tym, ilu pracowników zostało zaszczepionych chce wiedzieć 85 proc. firm średnich, 79 proc. małych oraz 70 proc. - dużych.

Także zdecydowana większość przedsiębiorców (80 proc.) zgadza się ze stwierdzeniem, że pracodawca powinien mieć dostęp do informacji, którzy konkretnie pracownicy są zaszczepieni. 20 proc. nie chce mieć takiej wiedzy. O tym, którzy konkretnie pracownicy zostali zaszczepieni, chce być poinformowane 84 proc.  firm średnich, 78 proc. małych i 72 proc. dużych.

Czytaj również: Stanowisko PIP na temat szczepień przeciwko COVID-19>>

Będzie lockdown jesienią?

68 proc. pracodawców spodziewa się jesienią twardego lockdownu. Także 68 proc. nie wierzy, że ograniczenia, które prawdopodobnie pojawią się jesienią nie zagrożą działaniu firm.

Większość (65 proc.) pracodawców uważa, że ich firmy są przygotowane do ewentualnych ograniczeń, które mogą zostać wprowadzone jesienią.

Cykliczne badanie nastrojów przedsiębiorców „Indeks Biznesu”  przeprowadził w sierpniu br., na reprezentatywnej próbie przedsiębiorców, CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan.