Inicjatorem i pomysłodawcą spotkania jest Oddział ZUS w Chorzowie. Ubiegłoroczna edycja skupiła ponad 70 uczestniczek, tegoroczny Dzień Kobiet Przedsiębiorczych, tak jak ten z zeszłego roku, również organizowany jest wspólnie z Miejskim Inkubatorem Przedsiębiorczości Rawa.Ink w Katowicach. Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Miasta Katowice.

- Sytuacja, z którą od roku mierzymy się wszyscy, spowodowała, że wiele wydarzeń, tak jak i nasze, przeniosło się do Internetu. Dziś często powtarza się hasło, że jeśli nie ma Twojej firmy w sieci, to jej po prostu nie ma. Słowa te brzmią wyjątkowo złowieszczo w sytuacji pandemii. Wiadomo, że nie każdy biznes może przenieść swoją działalność do Internetu, ale każdy powinien się tam znaleźć, chociażby ze swoją stroną www czy fanpagem w mediach społecznościowych. Dziś właśnie tak szukamy informacji o danym biznesie, usługach i produktach. Dlatego też organizatorzy tegorocznej konferencji w dużej mierze skupili się na pokazaniu jak firmy mogą funkcjonować w wirtualnej rzeczywistości i z jakich narzędzi mogą korzystać - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

 


Program konferencji

Obecność firmy w wirtualnym świecie to nie jedyne tematy, jakie będą poruszane podczas wydarzenia. Dużo zagadnień będzie dotyczyło wsparcia instytucjonalnego, na jakie może liczyć początkująca bizneswoman. Będą też informacje z zakresu psychologii i zarządzania zespołem pracowników na pracy zdalnej. Jak twierdzą organizatorzy, gwoździem programu będzie osobista historia kobiety sukcesu, która może stać się inspiracją do podążania za własnym wyborem.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rejestracja poprzez stronę www.rawaink.katowice.eu.

- Przez całą konferencję dla uczestników wydarzenia dostępny będzie czat do wymiany kontaktów, promocji swojego biznesu, czy zaprezentowania swoich usług. Serdecznie zapraszamy – podkreśla Beata Kopczyńska.

Agenda wydarzenia:

  • 9:05 – 9:35 Jakie nowe e-usługi oferuje ZUS dla klientów?  - Danuta Dziacko, ekspert ZUS
  • 9:35 – 10:05 Wirtualna Asystentka – zawód przyszłości – Paulina Brudka Future Collars
  • 10:05 – 10:35 Za pomocą jakich narzędzi możesz wypromować swoją firmę w social mediach? Marta Krasnodębska, strateg marki i biznesu online, właścicielka marki Hakerki Sukcesu
  • 10:40 – 11:10 Skuteczna współpraca i zarządzanie zespołem online – Marcin Świerkocki trener, coach i konsultant biznesowy
  • 11:10 – 11:40 Jak sobie radzić ze stresem i demotywacją pracując z domu? Trener Marzena Jankowska liderka, przedsiębiorca, nauczycielka akademicka.
  • 11:40 – 12:10 Praca zdalna, siedząca, przed monitorem – zadbaj o zdrowie – dr Gabriela Muś
  • 12:15 – 12:45 Wywiad z Kobietą sukcesu Iwoną Przybojewską, przedsiębiorcą, certyfikowanym trenerem biznesu, inżynierem i pełnomocnikiem jakości, ekspertką branży ślubnej.