- Bogaty zakres tematyczny Kongresu sprawia, że udział w największym wydarzeniu energetyki odnawialnej może być niezwykle cenny dla przedstawicieli m.in. samorządów lokalnych, architektów i zarządców oraz administratorów nieruchomości. Dlaczego? Od kilku lat na popularności zyskuje budownictwo ekologiczne, w którym oprócz zastosowanych materiałów niezwykle ważne są pomysły  i projekty rozwiązań np. w zakresie ogrzewania budynku, które sprzyjają środowisku naturalnemu – wyjaśnia Andrzej Dejneka, Dyrektor Generalny Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej, współorganizator Kongresu.

Wielu administratorów i zarządców nieruchomości szuka pomysłów, które pozwolą na obniżenie kosztów utrzymania i eksploatacji budynków. Nie wielu jednak z nich wie, że bardzo pomocne w tym zakresie mogą okazać się ekologiczne rozwiązania.  - W czasie II Kongresu Green Power będzie można dowiedzieć się nie tylko, jak w sposób ekologiczny ogrzewać zimą i chłodzić latem, ale także ile można zaoszczędzić, jeśli zielona energia będzie od razu jednym ze źródeł energii w budynku oraz przede wszystkim pozyskać praktyczne informacje, gdzie znaleźć pieniądze na sfinansowanie takich inwestycji oraz jakie wsparcie w tym zakresie proponuje państwo i Unia Europejska  – mówi Andrzej Dejneka, ekspert PIGEO.

Uczestnicy Green Power będą mieli również szansę zapoznać się z konkretnymi przykładami ekologicznych rozwiązań w nieruchomościach oraz uwarunkowaniami technicznymi potrzebnymi do ich realizacji. Ponadto dowiedzą się jak wiele zyskały podmioty, które zdecydowały się na ekologiczne inwestycje. Nadchodzący II Kongres Green Power 2010 będzie doskonałym miejscem wymiany doświadczeń i szansą na dyskusje o rynku OZE z czołowymi postaciami z branży energetyki odnawialnej w Polsce i na świecie. Na uczestników kongresu czekają konferencje, dyskusje i interaktywne debaty, które obejmą zagadnienia z zakresu polityki, biznesu, nauki, nowych technologii oraz poszczególnym źródeł energetyki odnawialnej. Kongres odbędzie się w dniach 6-7 października w Hotelu Hilton.