Jak poinformowało Ministerstwo, Komisja Europejska prowadzi obecnie konsultacje publiczne w sprawie pakietu zmian dotyczących regulacji usług cyfrowych. 
Pakiet obejmie: 

  •     zmiany w dyrektywie o handlu elektronicznym, w szczególności swobody świadczenia usług cyfrowych na całym jednolitym rynku UE,
  •     regulacje, których celem będzie zapewnienie równych szans na europejskich rynkach cyfrowych, szczególnie w kontekście dużych platform internetowych.


Czytaj: Unia chce, by dane cyfrowe służyły unijnym, a nie globalnym firmom>>
 

Ministerstwo Rozwoju podkreśla, że pakiet będzie miał decydujące znaczenie dla przyszłości rozwoju usług cyfrowych w UE. Dlatego kluczowe jest właściwe wypracowanie postulatów, które następnie przekażemy Komisji Europejskiej jako polski wkład w odpowiedzi na konsultacje. - Państwa opinie i oczekiwania stanowić będą cenne i praktyczne źródło informacji do wykorzystania w pracach nad polskim stanowiskiem. Im większa liczba wypełnionych i odesłanych ankiet, tym  trafniejsza analiza kwestii priorytetowych dla polskich przedsiębiorców. Dlatego tym bardziej zachęcamy do wypełnienia ankiety! - czytamy w komunikacie resortu. 

Konsultacje potrwają do 8 września 2020 r. 

Link do ankiety:  https://www.surveygizmo.eu/s3/90261741/Jednolity-Rynek-Cyfrowy-platformy>>