TÜV SÜD Management Service jest akredytowaną jednostką certyfikującą w Europie, Ameryce Północnej, Południowej, Afryce i Azji.

"Oznacza to, że firma wdrożyła i stosuje system zarządzania jakością oraz respektuje wysokie wymagania w zakresie ochrony środowiska" - wyjaśniła Olejnik.

System zarządzania jakością dotyczący administrowania oraz pomiarów i badań laboratoryjnych związanych z korzystaniem ze środowiska i uzdatnianiem wody do obiegów ciepłowniczych został wdrożony w SEC w 2007 r. W połowie br. odbył się audyt po raz drugi.

SEC uzyskała pozytywną ocenę skuteczności systemu zarządzania i przyznano jej certyfikat potwierdzający. Dokument jest ważny do połowy 2016 r.

SEC to grupa firm ciepłowniczych należących do Szczecińskiej Energetyki Cieplnej, zlokalizowanych w zachodniopomorkich miejscowościach: Słubicach, Barlinku, Łobzie, Połczynie-Zdroju i Myśliborzu. SEC jest też dostawcą ciepła w gminach Dobra Szczecińska, Kołbaskowo, Warzymice oraz Międzyzdroje, Świnoujście, Moryń i Chociwel.

Grupa zatrudnia 430 pracowników, dostarcza ogrzewanie i ciepłą wodę do ponad 222 tys. mieszkańców, osiąga przychody rzędu 240 mln zł.