Chcesz oszczędzać energię, ale nie wiesz, jak to zrobić? Odwiedź stronę www.oszczedzam-energie.pl – zachęca Ministerstwo Środowiska. Znajdziesz tu wiele cennych wskazówek i porad do zastosowania w codziennym życiu. Na stronie znajdują się informacje na temat wykorzystania energii oraz porady, w jaki sposób ograniczyć jej zużycie.

Strona internetowa to dom, w którym każde pomieszczenie to jednocześnie osobna podstrona. W gabinecie można np. podpisać deklarację ekologicznego życia, a w kuchni wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania będą m.in. tablet oraz energooszczędne myszy komputerowe. Ponadto, dzięki specjalnej aplikacji, każdy użytkownik strony będzie mógł wystąpić w filmie promocyjnym kampanii. Na stronie znajduje się również kalkulator umożliwiający obliczenie rocznych wydatków na prąd i wodę oraz kwoty, jaką użytkownik może zaoszczędzić ograniczając ich zużycie.
Kampania internetowa potrwa do końca listopada br. Jest finansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: www.mos.gov.pl, www.oszczedzam-energie.pl