Akcja odbywa się już po raz trzeci i każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców stolicy. W ubiegłym roku rozdano ponad tonę zdrowych upominków.

"Zasady akcji są naprawdę proste. Każdy, kto przyniesie makulaturę, szklane słoiki, butelki PET, opakowania z tworzyw sztucznych lub kartoniki po napojach w zamian otrzyma torebkę owoców. Chcemy w ten sposób z jednej strony zachęcić mieszkańców Warszawy do recyklingu, a z drugiej pokazać, że dbanie o środowisko wychodzi wszystkim na zdrowie, tak jak jedzenie owoców" – zachęca Dominik Dobrowolski, pomysłodawca i organizator akcji "Recykling daje owoce".

Odpady odbierze Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie Sp. z o.o., które jest Głównym Partnerem i współorganizatorem przedsięwzięcia. "Zebrane surowce wtórne zostaną przekazane recyklerom. Szkło, papier, plastik i metal to wartościowe surowce wtórne, które można na różne sposoby ponownie wykorzystać przerabiając na nowe wyroby np. z butelek plastikowych produkowane są bluzy polarowe" – mówi Joanna Mroczek, rzecznik prasowy spółki.

Źródło: www.chronmyklimat.pl