Odpowiedź: nie jest dopuszczalne przedrukowanie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Przedrukowanie takie może zostać uznane za prowadzenie księgę w sposób wadliwy.

Uzasadnienie: zasady prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów określają przepisy rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz. U. Nr 152, poz. 1475 z późn. zm.) – dalej r.p.k.p.r.
Jak stanowi § 12 ust. 2 r.p.k.p.r., stwierdzone błędy w zapisach poprawia się przez:
1) skreślenie dotychczasowej treści i wpisanie nowej, z zachowaniem czytelności błędnego zapisu, oraz podpisanie poprawki i umieszczenie daty dokonania poprawki lub
2) wprowadzenie do księgi niewpisanych dowodów lub dowodów zawierających korekty błędnych zapisów. Zapisy zmniejszające przychody lub koszty mogą być dokonywane ze znakiem minus (-) lub kolorem czerwonym.
Są to jedyne dwa dopuszczalne sposobu korygowania stwierdzonych błędów w zapisach podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Za niedopuszczalne w tej sytuacji uznać należy korygowanie błędów przez przepisywanie czy przedrukowywanie podatkowych ksiąg przychodów i rozchodów.
W konsekwencji uważam, że nie jest dopuszczalne przedrukowanie podatkowej księgi przychodów i rozchodów w przedstawionej sytuacji. Przedrukowanie takie może zostać uznane za prowadzenie księgę w sposób wadliwy, tj. niezgodnie z przepisami r.p.k.p.r. (zob. § 11 ust. 2 r.p.k.p.r.), a więc czyn zagrożony karą grzywny za wykroczenie skarbowe (zob. art. 61 § 3 ustawy z dnia 10 września 1999 r. - Kodeks karny skarbowy, tekst jedn.: Dz. U. z 2013 r. poz. 186 z późn. zm.).