Aleksander Grad będzie uczestniczył w otwarciu Lokalnych Punktów Informacyjnych (LPI) w Gniewinie i Krokowej (lokalizacja „Żarnowiec”) oraz w Choczewie (Lokalizacja „Choczewo”).

Rząd wytypował także Gąski w woj. zachodniopomorskim jako miejscowość, w okolicach której może powstać siłownia. PGE EJ1 rozważa utworzenie punktu informacyjnego i w tym województwie. W specjalnie zorganizowanym referendum 94% mieszkańców gminy Mielno, w której znajduje się ta miejscowość, opowiedziało się przeciw atomowi. Zgodnie z zapowiedziami, spółka planuje przeprowadzenie w drugiej połowie roku badań lokalizacyjnych i środowiskowych w dwóch lokalizacjach – „Choczewo” i „Żarnowiec”. „Gąski” będą rozpatrywane ponownie jako potencjalna lokalizacja elektrowni jądrowej, w przypadku gdyby badania lokalizacyjne w Żarnowcu i w Choczewie wykazały, że nie są one odpowiednie dla tej inwestycji.

Z badań przeprowadzonych na zlecenie spółki przez TNS Polska wynika, że trzech na czterech mieszkańców potencjalnych lokalizacji elektrowni jądrowej dostrzega potrzebę prowadzenia działań informacyjno-edukacyjnych. Z marcowych badań CBOS wynika, że poparcie dla energetyki jądrowej spadło z 50% w 2009 r. do 35% w tym roku. Cztery lata temu budowie elektrowni jądrowej w Polsce sprzeciwiało się 42%, w tym roku – 52%. Siedmiu na dziesięciu Polaków nie zgadza się, aby w ich miejscowości powstała siłownia atomowa.