RODO i bezpieczeństwo IT - to dwie kwestie najważniejsze w ostatnim czasie dla inspektorów ochrony danych i administratorów systemów. To do nich skierowana jest dwudniowa konferencja PDPS w hotelu Fabryka Wełny w Pabianicach.  Pierwszego dnia, 4 marca, prelegenci będą mówili o:

  • Dowodach rozliczalności jako mechanizmie obrony przed odpowiedzialnością administracyjną i cywilną;
  • Analizie ryzyka i metodyce FBI;
  • Klauzulach informacyjnych i rejestrach czynności z punktu widzenia praktyka;
  • Audycie ochrony danych na podstawie 150 projektów;
  • Odpowiedzi organów ścigania na migrację przestępczości do sieci Internet
  • Jak się bronic przed cyberatakami.

Drugiego dnia, 5 marca, odbędą się warsztaty praktyczne poświęcone analizie ryzyka i ocenie skutków dla ochrony danych osobowych w publicznych służbach zatrudnienia oraz audytowi. Tego dnia przewidziana też jest gra sytuacyjna atak i obrona w cyberbezpieczeństwie. Prowadzący przedstawi realny scenariusz ataku na infrastrukturę IT. Zadaniem uczestników będzie podejmowanie działań, które pozwolą go opanować. Ponadto organizatorzy zapewniają, że każdy z prelegentów jest zobowiązany do zaprezentowaniu kilku praktycznych przykładów z własnego doświadczenia, potwierdzających tezy swojego wystąpienia. Wśród prowadzących będą m.in.: dr Jakub Rzymowski z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Piotr Sperczyński z Pracowni Zamówień Publicznych i Dominik Rozdziałowski, naczelnik wydziału do walki z cyberprzestępczością w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Na konferencję można zarejestrować się on-line tutaj.  Do wyboru są dwa sposoby płatności: on-line lub przelew tradycyjny. Dla klientów LEX organizatorzy przygotowali 20 proc. zniżkę na udział i warsztaty. Wolters Kluwer jest patronem medialnym imprezy organizowanej przez spółkę Elit Partner z Pabianic.