W ogłoszonych właśnie wynikach finansowych za pierwsze trzy kwartały br. Marvipol S.A. wypracował ponad 76 mln skonsolidowanego zysku operacyjnego, w tym ponad 48 mln samego zysku netto.

– Z uwagi na nieuczestniczenie przez Marvipol S.A. w giełdowej hossie lat 2006 i 2007, Spółka nie została dotąd dokapitalizowana przez instytucjonalnych inwestorów finansowych. Stąd w decydującej mierze finansowana jest długiem, a nie kapitałem. Przyczynia się to zresztą do bardzo wysokich zwrotów na kapitale osiąganych w prowadzonej działalności gospodarczej. Powoduje to wprawdzie bardzo wysoki poziom kosztów finansowych, ale przyciąga coraz większe zainteresowanie Grupą Marvipol S.A. ze strony profesjonalnych inwestorów kwalifikowanych – mało jest na rynku solidnych spółek giełdowych, w których dokapitalizowanie przełożyłoby się w tak znaczący sposób na poprawę osiąganych wyników netto. Doskonałą uwerturą do naszej szerszej obecności na rynku finansowym, poza konsekwentnym pozostawaniem w roli kredytobiorcy, jest już dziewięciokrotne, na przestrzeni ostatnich czterech lat, wyemitowanie obligacji, w tym trzykrotnie zamiennych, zarówno w trybie publicznym, jak i prywatnym. Spośród tych dziewięciu emisji, dwie zostały już całkowicie rozliczone. Wydaje się, iż rynek wciąż jest otwarty na dobre emisje solidnych instrumentów finansowych, przeprowadzane przez koniecznie realne i przewidywalne podmioty gospodarcze, finansujące z pozyskiwanych w ten sposób strumieni gotówkowych konkretne i namacalne, tzn. precyzyjnie określone w miejscu i czasie przedsięwzięcia businessowe o odpowiednio satysfakcjonującym zwrocie, uwzględniającym również relatywnie wysoki koszt nieskrępowanego finansowania dłużnego – dodaje Sławomir Horbaczewski, wiceprezes zarządu Marvipol S.A.

– Wszystko wydaje się być jedynie kwestią czasu – wierzymy w taki poziom wyceny rynkowej spółki, który umożliwi pozyskanie nowych renomowanych akcjonariuszy przy aprobacie akcjonariuszy dotychczasowych – wskazuje Andrzej Nizio, prezes zarządu Marvipol S.A.

Aktualnie w ofercie spółki znajduje się w sprzedaży ponad 900 mieszkań i lokali usługowych (Bielany Residence, Apartamenty Mokotów Park I i II etap, Osiedle Zielona Italia, Hill Park Apartments, Villa Avanti). Niebawem Marvipol S.A. zacznie budowę kolejnych inwestycji, w tym przy ul. Powązkowskiej, ale rozgląda się także za kolejnymi gruntami w Warszawie, o statusie prawnym umożliwiającym sprawne rozpoczęcie realizacji nowych projektów. W najbliższych latach Grupa Marvipol S.A. planuje w swoim segmencie deweloperskim osiągnąć zrównoważony poziom sprzedaży w wysokości 600 mieszkań rocznie, przy zachowaniu wysokiego zwrotu na kapitale.

– Przed nami jeszcze wiele przedsięwzięć w ramach innych segmentów naszej Grupy Kapitałowej, jak myjnie samochodowe ROBO WASH, czy też motoryzacyjne spółki zależne, jak JLR Polska czy JLR Centrum w Warszawie. Jesteśmy przygotowani na każdy z potencjalnych scenariuszy rozwoju sytuacji gospodarczej w przyszłych latach, i w każdym z nich widzimy istotne miejsce dla generowania w długoterminowej perspektywie optymalnych korzyści dla naszych Interesariuszy – podkreśla prezes, Andrzej Nizio.

prnews.pl