Bezpłatny e-book Dostęp do rejestru beneficjentów rzeczywistych po zmianach w Ustawie AML Poznaj kluczowe zmiany w dostępie do CRBR po nowelizacji Ustawy AML.
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Niemcy: panele solarne wyprodukowały więcej energii niż wiatraki

W maju tego roku instalacje fotowoltaiczne w Niemczech generowały więcej energii niż farmy wiatrowe, informuje portal Gramwzielone.pl.

Instalacje fotowoltaiczne w Niemczech wyprodukowały w maju w sumie 4,15 TWh energii elektrycznej, podczas gdy farmy wiatrowe wygenerowały w tym samym czasie 2,89 TWh prądu. W najbardziej słoneczny dzień maja elektrownie słoneczne za naszą zachodnią granicą osiągnęły potencjał produkcyjny równy mocy 20 przeciętnej wielkości elektrowni atomowych.
Obecnie łączny potencjał paneli fotowoltaicznych w Niemczech to już ponad 27 GW, natomiast zainstalowana moc niemieckiej energetyki wiatrowej to już prawie 29 GW.

Źródło: www.gramwzielone.pl

Polecamy książki biznesowe