NFOŚiGW informuje, że o dofinansowanie w formie pożyczki mogą ubiegać się m.in. szpitale, zakłady opiekuńczo-lecznicze oraz pielęgnacyjno-opiekuńcze, hospicja, podmioty prowadzące muzea lub domy studenckie, ale także te, które są właścicielem budynku wpisanego do Rejestru zabytków a ponadto kościoły, kościelne osoby prawne lub związki wyznaniowe.

W komunikacie wskazano, że celem programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest zmniejszenie zużycia energii, a w konsekwencji zmniejszenie emisji CO2 w związku z działaniami poprawiającymi efektywność wykorzystywania energii w budynkach.

"Dofinansowywane będą termomodernizacje budynków, ale – w zakresie zmiany wyposażenia obiektów w urządzenia o najwyższych, uzasadnionych ekonomicznie standardach efektywności energetycznej związanych bezpośrednio z prowadzoną termomodernizacją obiektów – także takie działania, jak np.: ocieplenie ścian, podłóg na gruncie, stropów, stropodachów, dachów, wymiana okien i drzwi zewnętrznych, przebudowa systemów grzewczych, wymiana systemów wentylacji i klimatyzacji, zastosowanie systemów zarządzania energią w budynkach, wykorzystanie technologii odnawialnych źródeł energii oraz przygotowanie dokumentacji technicznej w tym audytów energetycznych i ekspertyz" - informuje NFOŚiGW w komunikacie.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podkreśla, że poprzedni nabór na dofinansowanie, zakończony 31 marca 2017 r., cieszył się dużą popularnością, wpłynęło ponad 900 wniosków. 

Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie
Serwis Budowlany
Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów