Ministerstwo Środowiska informuje w komunikacie, że minister środowiska prof. Jan Szyszko otworzył konferencję naukową "Wykłady Sacharowa o problemach środowiskowych XXI w.". Spotkanie odbyło się 18 maja 2017 r. w Mińsku na Białorusi.

Podczas tegorocznej konferencji prof. Szyszko wygłosił wykład na temat polityki klimatycznej. W swoim wystąpieniu minister podkreślił, że Polska przywiązuje ogromną wagę do polityki klimatycznej.- Przykładem tego może być m.in. realizacja naszych zobowiązań wynikających z Protokołu z Kioto oraz organizacja kolejnego szczytu COP – powiedział minister Szyszko. .

- Polska jest liderem w zakresie redukcji emisji CO2. Udało nam się obniżyć emisję dwutlenku węgla o ponad 30%, przy jednoczesnym ponad dwukrotnym wzroście PKB. To dowód na to, że skuteczna ochrona klimatu może odbywać się w zrównoważony sposób - dodał.

Resort wskazuje, że minister Szyszko zwrócił również uwagę na rolę Porozumienia paryskiego, które zmieniło podejście do spraw związanych z ochroną klimatu na świecie. - W świetle tych zapisów każde kraj może kształtować swoją politykę klimatyczną w zależności od swoich możliwości i uwarunkowań oraz z wykorzystaniem swojej specyfiki surowcowej i geograficznej” - zaznaczył prof. Jan Szyszko.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie
Prawo Ochrony Środowiska
Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów