Ministerstwo Gospodarki: konkurs na najlepszy pomysł na redukcję emisji w Polsce

Ministerstwo Gospodarki, w ramach prac nad Narodowym Programem Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej (NPRGN), zaprasza do udziału w konkursie na najlepszy pomysł na redukcję emisji w Polsce. Konkurs trwa od 13 do 31 listopada 2012 r. pod adresem: www.facebook.com/niskoemisyjna.

Na fan page'u akcji znajduje się interaktywna część edukacyjna, która pozwala obliczyć jaki mamy wpływ na środowisko i jak można to zmienić. Aby wziąć udział w konkursie trzeba wypełnić formularz i opisać swój pomysł rozwiązania zmniejszającego emisję CO2.

Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach. Najbardziej innowacyjne i ciekawe merytorycznie propozycje wyłoni jury złożone z grona ekspertów pracujących nad NPRGN. Z kolei internauci będą mogli wytypować swojego faworyta używając na Facebooku tzw. polubień.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody m.in. skuter elektryczny, rowery miejskie, aparaty i ładowarki solarne. Ponadto najciekawsze propozycje zostaną włączone do Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej i tym samym mogą być zrealizowane. Ogłoszenie wyników nastąpi 5 grudnia.

Opracowanie: Łukasz Matłacz

Źródło: www.mg.gov.pl, stan z dnia 14 listopada 2012 r.

Data publikacji: 14 listopada 2012 r.