Rządowy program Mieszkanie Plus obejmie kilkadziesiąt małych miast, jednym z pierwszym z nich jest Jarocin. - Pierwsze lokale w ramach programu Mieszkanie plus powstaną między innymi w Jarocinie, ale także w większych miastach, takich jak Warszawa, gdzie swoje grunty przekazała Poczta Polska - mówi Marcin Jańczuk, dyrektor marketingu Metrohouse.

W ocenie dyrektora Jańczuka, "o ile można oczekiwać, że takie mieszkania powinny powstawać w dużych miastach, gdzie jest migracja wewnętrzna spowodowana zasobami pracy, migrujemy tutaj po to żeby zakładać rodziny, to tyle zastanawiające jest budowa dużych zasobów w mniejszych miejscowościach".

- Oczywiście tam też musimy realizować politykę mieszkaniową, ale należałoby się zastanowić, czy większy nacisk nie powinien być położony na duże ośrodki miejskie, które oferują miejsca pracy i lepsze warunki bytowania dla osób, które będą zainteresowane wynajmem właśnie w takich lokalizacjach - wskazuje Marcin Jańczuk .

Młodzi ludzie szukając pracy migrują do największych miast, gdzie łatwiej jest znaleźć pracę. Jednakże aby wynająć 2-pokojowe mieszkanie w Warszawie trzeba liczyć się wydatkiem rzędu 2 tys. złotych miesięcznie. - W dużych miastach barierą do wynajmu własnego mieszkania są przede wszystkim koszty. W Warszawie, aby wynająć mieszkanie dwupokojowe potrzebujemy dwóch tysięcy złotych, te koszty są bardzo dużą barierą dla osób, które wynajmują swoje pierwsze mieszkanie, przyjeżdżają tu w poszukiwaniu pracy i tak naprawdę nie mają dodatkowych zbyt dużych środków, aby to mieszkanie wynająć na komercyjnym rynku - informuje dyrektor Jańczuk.

- Mieszkania dostarczone przez rządowy program, wypełnią lukę osób, które nie mogą sobie obecnie pozwolić na zakup mieszkania, ale jednocześnie nie spełniają warunków, aby otrzymać mieszkanie komunalne - podkreśla Marcin Jańczuk.  

Źródło: www.marketnews24.pl

Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie
Serwis Budowlany
Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów