Deklarację taką minister przekazała w rozmowie z wtorkową "Gazetą Polską Codziennie".

- Zdajemy sobie sprawę, że system podatkowy nie jest idealny. Dlatego oprócz działań uszczelniających system podejmujemy też takie, które go zreformują - powiedziała minister. I dodała, że obecnie resort pracuje nad nowelizacją ordynacji podatkowej - dodała.

Minister poinformowała również, że trwają prace nad zmianą wizerunku administracji skarbowej. - Chcielibyśmy, żeby była ona postrzegana jako służba nowoczesna, a jednocześnie przyjazna podatnikom - powiedziała. Teresa Czerwińska zastrzegła jednocześnie, że rząd nie zamierza przekonywać podatników, że wykonywanie obowiązków wobec administracji skarbowej jest przyjemnością, "gdyż tak na prawdę nikt nie lubi płacić podatków". "Chcemy jednak doprowadzić do tego, by odbywało się to w sposób prosty, szybki i przejrzysty. Pamiętając o tym, że pobierane podatki mają służyć Polakom i nie tłumić przedsiębiorczości - powiedziała minister finansów.

Teresa Czerwińska duże nadzieje wiąże z instytucją rzecznika praw podatnika, który "będzie dbał o interesy podatnika i będzie jego przedstawicielem w relacjach z administracją skarbową".

Podatki 2018 >>