Jak możemy przeczytać na stronie Lasów Państwowych. projekt LIFE+ „Ochrona orlika krzykliwego na wybranych obszarach Natura 2000” był realizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Białymstoku wraz z nadleśnictwami Białowieża, Browsk, Dojlidy, Hajnówka, Knyszyn, Waliły oraz Żednia we współpracy z Polskim Towarzystwem Ochrony Ptaków, Amphi Consult, a także FPP Consulting od 2010 roku.

W ramach projektu podjęto szereg działań, które mają na celu poprawienie warunków bytowania orlika krzykliwego. Działania polegały na odtworzeniu kilkuset hektarów łąk, zorganizowano dziesiątki spotkań, podczas których leśnicy przekazywali wiedzę o orliku i jego istotności dla środowiska, powstały ścieżki edukacyjne, punkty widokowe.

Dowiedz się więcej z książki
Ustawa o lasach. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

Komisja Europejska doceniła działania podjęte przez leśników. Spośród 23 projektów, wybranych zostanie 5 „Najlepszych z Najlepszych”.

- Na ogłoszenie wyników tego postępowania musimy poczekać do 31 maja, wtedy odbędzie się ceremonia wręczenia nagród, na którą jesteśmy zaproszeni – wyjaśnia Katarzyna Gurowska, która koordynowała projekt w RDLP w Białymstoku. 
Źródło: Lasy Państwowe