W 2010 r. spółka otrzymała korektę od kontrahenta zagranicznego in minus za usługi doradcze wykonane pierwotnie w 2007 r.
Czy spółka powinna skorygować wynik podatkowy za 2007 r., czy może wykazać pomniejszenie kosztów w 2010 r.?

To zagadnienie zawiera:

{"dataValues":[23767,7366,775,59,35],"dataValuesNormalized":[15,5,1,1,1],"labels":["Orzeczenia i pisma urz\u0119dowe","Pytania i odpowiedzi","Komentarze i publikacje","Procedury","Akty prawne"],"colors":["#EA8F00","#940C72","#007AC3","#E5202E","#85BC20"],"maxValue":32002,"maxValueNormalized":20}

Czytaj więcej w systemie informacji prawnej LEX

Spółka w 2007 i 2010 r. wykazuje stratę podatkową.
Czy w przypadku kosztów pośrednich należy cofać się zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów?
W informacji IFT-2 za który rok powinnam skorygować przychody za 2010 r., w którym wypłaciłam (potrąciłam) należność?
Czy za 2007 r. kiedy przychody pierwotnie powstały?
Jaki kurs przyjąć do określenia kwoty dochodu w IFT-2?
Czy będzie to kurs z dnia poprzedzającego dzień wypłaty (z rachunku bankowego), czy zgodnie z art. 15 u.p.d.o.p. kurs zgodnie z dnia poprzedzającego dzień poniesienia kosztu - wystawienia faktury zakupu?
Z interpretacji MF (ILPB4/423-287/10-2/MC) wynika, że powinien być stosowany kurs z dnia poprzedzającego wypłatę należności a nie z dnia poprzedzającego dzień wykonania usługi.
Czy jest to prawidłowe?
Jak należałoby z kolei postąpić gdy otrzymaliśmy duplikat faktury korekta wystawionej w poprzednich latach dotyczącej zwrotu materiałów zakupionych w tych poprzednich latach (i do tych okresów zarachowane podatkowo) - jak rozliczyć ww. duplikat gdy nie wiedząc o fakturze korygującej nie pomniejszyliśmy wtedy kosztów?