Fundacja Humanites - Sztuka Wychowania przypomina, że 15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny, w tym roku pod hasłem "Wydarzenia łączą pokolenia". Dzień ten został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.
 
Coroczna akcja "Dwie godziny dla Rodziny" jest częścią obchodów Dnia Rodziny w Polsce i promuje spędzanie czasu z bliskimi oraz pogłębianie więzi międzypokoleniowych.
 
Celem nadrzędnym akcji jest wspieranie budowy tożsamości młodego pokolenia i więzi rodzinnych. Fundacja zachęca, aby tego dnia poświęcić czas po pracy rodzinie, międzypokoleniową rozmowę o marzeniach, rodzinie, przyjaciołach. Wrócić do wspomnień i albumów z dzieciństwa, zapytać o czym marzymy dziś i czy marzenia są ważne.
 
Akcje z poprzednich lat udowodniły, że przy niewielkim nakładzie i dobrej woli, pracodawcy mogą pokazać, jak ważne są dla nich role społeczne pracowników. 
W ubiegłym roku do inicjatywy włączyło się kilkaset firm i organizacji, w tym między innymi: Grupa Allianz, Grupa Aviva, Bosch, Grupa EFL, Electrolux, ENEL-MED, Grupa ERBUD, EY, GFK Polonia, Hotele Dr Ireny Eris, PKN ORLEN, Grupa KOPEX, K2, Pentacomp, Grupa PZU, PLAY, PwC, Tchibo, TESCO i wiele innych.
Organizatorzy akcji zachęcają do symbolicznego skrócenia czasu pracy w dniu 15 maja o 2 godziny. W ubiegłym roku ponad 95% firm biorących udział w akcji skróciło czas pracy tego dnia lub udzieliło dodatkowych 2 godzin wolnych swoim pracownikom.
 
Źródło: www.humanites.pl