Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 67 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, możemy być z niego zwolnieni, gdy wybrane świadczenia dla pracowników będą sfinansowane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS), a ich wartość w ciągu całego roku nie przekroczy w sumie 380 zł.
Regulacja na temat zwolnienia z podatku dotyczy m.in. środków przekazywanych w formie przedpłaconej karty płatniczej. Dlatego Karta Podarunkowa jest atrakcyjnym prezentem z punktu widzenia pracodawcy, ale również pracownika, który ma możliwość samodzielnego wyboru wymarzonego prezentu, za kwotę ustaloną przez pracodawcę. To również rozwiązanie, któremu towarzyszy dostęp do promocji i zniżek. Jest to szczególnie istotne w okresie świątecznym, bo stanowi realne wsparcie domowego budżetu, a jak wynika z raportu Deloitte w tym roku wydamy na świąteczne zakupy średnio 1282 zł, czyli o 11 procent więcej niż rok wcześniej.

„Coraz więcej pracodawców już wie, że inwestycja w firmę zaczyna się od inwestycji w pracowników. Ale firmy mają również świadomość, że musi być to inwestycja, która jest optymalna kosztowo. Dlatego projektując ofertę kompleksowych rozwiązań motywacyjnych, bierzemy pod uwagę nie tylko jej różnorodność i dopasowanie do indywidualnych potrzeb pracowników, ale również regulacje podatkowe, z którymi mierzą się nasi klienci. Staramy się jak najlepiej doradzać pracodawcom, które rozwiązania będą dla nich najlepsze, także pod względem podatkowym.” – mówi Magdalena Słomczewska-Klimiuk, Kierownik Kategorii Motywacja Pracowników w Sodexo Benefits and Rewards Services w Polsce.

Czytaj więcej na www.podatki.abc.com.pl