Ministerstwo Środowiska informuje, że aby wziąć udział w tej inicjatywie wystarczy zaproponować projekt, wydarzenie lub inne działanie promujące zasady zrównoważonego rozwoju i zrealizować je podczas tegorocznego ETZR.

- Chciałbym bardzo serdecznie zachęcić Państwa do udziału w tej inicjatywie oraz promowania jej w swoim środowisku. Zeszłoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju pokazała, jak wiele jest w polskim społeczeństwie ciekawych pomysłów na budowanie trwałego rozwoju społecznego i gospodarczego, przy jednoczesnym szacunku dla środowiska. Liczę, że i w tym roku uda się zrealizować wiele interesujących projektów na rzecz zrównoważonego rozwoju - pisze w zaproszeniu minister środowiska, prof. Jan Szyszko.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju to inicjatywa, która ma na celu promowanie i wspieranie zasad zrównoważonego rozwoju we wszystkich jego aspektach. Inicjatywa jest skierowana do instytucji edukacyjnych, szkół, uczelni wyższych, muzeów, organizacji społecznych i pozarządowych, przedsiębiorstw, urzędów administracji rządowej, samorządów, ośrodków badawczych, a także wszystkich zainteresowanych tematyką zrównoważonego rozwoju.