Pytanie
Od dnia 8 września br. prowadzę działalność gospodarczą w zakresie m.in. PKD 96.04.Z - "Działalność usługowa związana z poprawą kondycji fizycznej" oraz PKD 93.13.Z - "Działalność obiektów służących poprawie kondycji fizycznej". Podklasa ta obejmuje działalność centrów i klubów fitness oraz innych obiektów służących poprawie kondycji fizycznej i kulturystyce. W ramach tej działalności świadczę usługi sklasyfikowane pod symbolem PKWiU 93.13.10.0 - "Usługi związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej". Grupowanie to obejmuje usługi związane z działalnością centrów i klubów fitness oraz innych obiektów służących poprawie kondycji fizycznej i kulturystyce.
W zakres usług świadczonych przeze mnie będzie wchodzić m.in. wstęp na siłownię oraz zajęcia fitness. Usługi te dostępne będą po wykupieniu miesięcznych karnetów lub jednorazowych wejściówek. Karnety i wejściówki na siłownię będą limitowane. Zakup karnetu na miesiąc będzie uprawniał członka klubu do ograniczonego wstępu do 4 razy w tygodniu (16 razy w miesiącu). Wykorzystanie karnetu skutkować będzie koniecznością zapłaty za każde wejście powyżej limitu. Nie będą to więc karnety typu "OPEN", czyli:
1. będą limitowane,
2. nie będą uprawniały do wstępu na siłownię lub zajęcia fitness dowolną ilość razy.
Czy w związku ze świadczeniem usług sportowo-rekreacyjnych karnety i wejściówki na siłownię lub zajęcia fitness mogą korzystać z opodatkowania preferencyjną stawką VAT 8%?