Pytanie
Pracownik zatrudniony od dnia 1 września 1986 r. w pełnym wymiarze czasu pracy na umowę o pracę w dniu 9 maja 2014 r. dostarczył orzeczenie o stopniu niepełnosprawności od 20 stycznia 2010 r. do 30 kwietnia 2015 r. z wskazaniem dotyczącym zatrudnienia na stanowisku przystosowanym. Pracownik z dniem 9 maja 2014 r. nabywa prawo do dodatkowych 10 dni urlopu wypoczynkowego z racji niepełnosprawności.
Czy w związku z wyrokiem TK z dnia 13 czerwca 2013 r. w zakresie w jakim uzależnia zastosowanie skróconego czasu pracy, do osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, od uzyskania zaświadczenia lekarskiego o celowości stosowania skróconej normy czasu pracy, jest niezgodny z konstytucją pracownik będzie pracował po 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo?
Co z pracownikami zatrudnionymi z umiarkowanym orzeczeniem o niepełnosprawności pracującymi po 8 godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo, na podstawie zaświadczenie lekarskiego o barku przeciwwskazań do pracy po 8 godzin na dobę i 40 tygodniowo, czy pracodawca musi wrócić w ich przypadku do stosowania skróconej normy czasu pracy?
Jeżeli tak to od jakiego miesiąca?
Czy pracodawca musi spełnić określone wymogi dotyczące przystosowanego stanowiska pracy, o którym mowa w orzeczeniu o niepełnosprawności?
Skąd pracodawca może się dowiedzieć jakie stanowiska mogą spełniać warunek specjalnie przystosowanych?