Pytanie
Czy wprowadzona ustawą z dnia 11 lipca 2014 r. o zmianie ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw zmiana art. 193 ust. 3 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska - dalej p.o.ś. powodująca, że nie stwierdza się obecnie w drodze decyzji wygaśnięcia pozwolenia na emisję z powodu upływa czasu, na jaki było wydane w odniesieniu do pozwoleń wodnoprawnych eliminuje potrzebę wydania decyzji stwierdzającej wygaśnięcie:
a) tylko pozwoleń wodnoprawnych na wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi (patrz art. 181 ust. 1 pkt 1, ust. 2 i 3 p.o.ś.);
b) wszystkich pozwoleń wodnoprawnych na szczególne korzystanie z wód;
c) nie dotyczy żadnego pozwolenia wodnoprawnego, ponieważ kwestie stwierdzenia wygaśnięcia pozwoleń wodnoprawnych regulują przepisy art. 135, 138 i 139 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne – dalej pr. wod.?
Jeśli prawidłowa jest odpowiedź c, a z treści art. 181 ust. 3 p.o.ś. zdaje się wynikać, że tak (pośród przepisów w nim wymienionych, jakie stosuje się do pozwoleń wodnoprawnych na odprowadzanie ścieków, nie wymieniono art. 193 ust. 3 p.o.ś.), to czy to oznacza, że w odróżnieniu od wszystkich pozostałych pozwoleń emisyjnych upływ czasu obowiązywania pozwolenia wodnoprawnego na odprowadzanie ścieków nie powoduje automatycznie obowiązku odprowadzania opłaty podwyższonej?