Pytanie
Z uwagi na wejście w życie ustawy z dnia 26 lipca 2013 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw oraz rozszerzenie katalogu towarów, co do których stosuje się mechanizm odwrotnego obciążenia:
"Nowelizacja prowadzi do rozszerzenia przypadków, kiedy to podatnikiem z tytułu dostawy określonych towarów jest nabywca. Rozwiązanie to przewiduje m.in. art. 17 ust. 1 pkt 7 u.p.t.u., który odwołuje się do załącznika nr 11 do u.p.t.u. O ile załącznik ten przewidywał dotychczas jedynie 8 pozycji, o tyle nowelizacja sprawiła, że chodzić ma aż o 41 przypadków. Przykładowo wymieniono wyroby płaskie walcowane – ze stali (początkowo planowano, że znajdą się one w nowym załączniku nr 13 do u.p.t.u.), pręty ze stali, wraki przeznaczone do złomowania, wiele wyrobów z miedzi, surowce wtórne z plastiku, gumy, stłuczki szklanej, odpady z papieru i tektury. Rozszerzanie mechanizmu reverse charge jest również przejawem walki z wyłudzeniami w podatku od towarów i usług, które w przypadku wyrobów stalowych przybrały w ostatnich latach bardzo na znaczeniu."
Mam pytanie, co do stosowania numeru PKWIU przy sprzedaży pozostałych wyrobów stalowych i metalowych, których nie ma w załączniku nr 11.
Czy należy na fakturach sprzedaży, podawać numer PKWIU towarów i wyrobów stalowych i metalowych, nie wymienionych w załączniku nr 11, czy nie?
Proszę o podanie podstawy prawnej.