Claudio Silvestrin projektuje futurystyczną kawiarnę, usytuowaną na nowo powstającym skrzydle Muzeum Narodowego w Poznaniu. Pomysł zaprojektowania kontrowersyjnego projektu zrodził się z potrzeby stworzenia miejsca, w którym można byłoby porozmawiać o otaczającej sztuce przy dobrej kawie - mówi Silvestrin.

Sama idea takiego miejsc spotkała się z uznaniem w przeciwieństwie do kształtu kawiarni, która przypomina „tubę”, a przez krytyków określana jako „ślimak”, „peryskop”. Dla architekta sam kształt kawiarni został głęboko przemyślany bowiem jak twierdzi sam autor projektu -"kształt budynku ma w sobie coś magicznego, przywodzącego na myśl ducha wynurzającego się z lampy Aladyna. Budynek może wywoływać także skojarzenia z wjazdem na pokład statku kosmicznego, unoszącego nas w nieznane". Idea futuryzmu połączonego ze współczesnością uzyskała w pełni aprobatę prof. Wojciecha Suchockiego, dyrektora Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Po raz pierwszy projekt kawiarni ujrzał światło dzienne w 2005 roku, gdzie zaproponowany kształt konstrukcji z monolitycznej bryły w kształcie „tuby” nie został przyjęty z aprobatą. Dopiero szczegółowe objaśnienie zasad funkcjonowania budynku przekonało krytyków do zaakceptowania konstrukcji i uznanie jej za funkcjonalną. Do kawiarni dostać się będzie można poprzez zamontowaną windę poruszającą się w pionie, wejście do kawiarni będzie można ze starego jak nowego budynku. Ponadto warto dodać, iż projekt budowlany finansowany będzie dotacji ministerialnej, a sama inwestycja ze środków Unii Europejskiej, planowany termin zakończenia prac przypadnie na 2009 rok.

Na świecie Claudio Silvestrin zanany jest projektów stworzonych dla światowych kreatorów mody George Armaniego, Clavina Kleina oraz dla Tate Gallery i White Cube Gallery.  Za najbardziej doceniane projekty architekta uchodzą: Muzeum Sztuki Współczesnej w Turynie oraz willa rodziny Neuendorfów.  Oprócz projektowania Silvestin wykłada również na najbardziej prestiżowych uczelniach europejskich takich jak: Royal Academy of Art w Londynie, Florence School of Architecture oraz Hamburg School of Architecture.