„To jedyne takie wydarzenie w Polsce, podczas którego można oglądać najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe z całego świata” - ocenił rzecznik Targów w Krakowie, Paweł Cyz.

Podczas tegorocznej edycji targów swoją ofertę prezentują m.in. firmy z Belgii, Chorwacji, Chin, Czech, Francji, Łotwy, Macedonii, Niemiec, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, USA, Włoch i z Wielkiej Brytanii. Zwiedzający mogą obejrzeć przedmioty i pojazdy wykonane z kompozytów, w tym ultralekki samolot, nowoczesny ponton wojskowy czy lokalizator.

Cyz przypomniał, że kompozyty, niezwykle wytrzymałe i ultralekkie materiały, stosowane są we wszystkich dziedzinach życia człowieka – nie tylko w lotnictwie, ale także w kosmonautyce, technice jądrowej, budownictwie, motoryzacji czy stomatologii.

Targom towarzyszy międzynarodowa konferencja dotycząca zagadnień związanych z zastosowaniem materiałów kompozytowych w budownictwie. Zostanie także rozstrzygnięty konkurs na najlepszy produkt prezentowany na targach. Statuetki Targów Kompozyt-Expo zostaną wręczone w pięciu kategoriach. 

rgr/ je/